YasalTaraflar ve Tanımlar

Taraflar ve Tanımlar

Anlaşılabilirlik

İşbu andan itibaren tüm taraflar ve tanımlar, kolay anlaşılabilmesi amacıyla baş harfleri veya tamamı büyük harflerle olacak şekilde, tekil veya çoğul tanımlamalar ile yazılacaktır.

SÖZLEŞME: İşbu sözleşme dahil Yasal kategorisi altında bulunan; koşullar, formlar, şartnameler, anlaşmalar, sözleşmeler, feragatnameler, beyannamelerin diğer tüm bildirimlerin tamamı, içinde geçtiği ilgili sözleşmeyi kapsayacak şekilde bundan böyle Sözleşme olarak anılacaktır.

SİTE: *.bigproduksiyon.com ve *.bigorganizasyon.com web sitelerini tanımlar.

UYGULAMA: Sitelerden herhangi bir sebeple veri alışverişi yapılmasını sağlayan dijital uygulumaların tamamını tanımlar.

KULLANICI: Site ve uygulamaya herhangi bir sebeple ziyaret etmiş, kullanmış, kaydolmuş, faydalanmış tüm gerçek ve tüzel kişileri ile vekillerini tanımlar.

ŞİRKET: BIG Prodüksiyon Organizasyon, Eğlence ve Kiralama Hizmetleri'ni tanımlar.

İÇERİK: Site ve uygulamalarda bulunan tüm yazılı ve görsel materyalleri tanımlar.

ÜÇÜNCÜ KİŞİ: Şirket ile Kullanıcı arasında tarafların bilgilerine haiz, herhangi bir sebeple yetki verilmiş, İçeriklere erişebilen tüm gerçek ve tüzel kişiler ile vekillerini tanımlar.

ERİŞİM YETKİSİ: Kullanıcılara Şirket tarafından sağlanan İçeriklere erişim iznini tanımlar.

YETKİLİ KULLANICI: Kullanıcının, Erişim Yetkisinin tamamını veya bir kısmını sağladığı ve kendisini üçüncü kişi olarak atadığı bir vekilini tanımlar.

ÜYE: Kullanıcının e-posta, telefon numarası, adres bilgileri, kimlik bilgileri veya diğer kişisel bilgileri ve parolası ile sağladığı ayrıcalıklı giriş ve erişim yöntemine sahip olmasıyla kazandığı sıfatı tanımlar.

ÇEREZ: (İng. Cookies) Kullanıcının Siteye ilk erişim sağlamasından itibaren tarayıcısına Site ve Uygulamalar tarafından bırakılan ve daha sonra kullanılmak üzere saklanan, tanımlama bilgilerini içeren, tarayıcı teknolojisine göre kod, metin, resim parçacıklarını veya yerel veri tabanı içeriklerini tanımlar.

SOSYAL MEDYA: Google, Yandex, Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest, LinkedIn, Youtube, Vimeo altyapı sağlayıcılarının internetin sosyalleşmesi için oluşturduğu tüm masaüstü ve mobil uygulama, eğlence ve oyun platformlarını tanımlar.

ANALİZ UYGULAMASI: Google, Yandex, Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest, LinkedIn, Youtube, Vimeo altyapı sağlayıcılarının internetteki performansı arttırmak ve reklam kalitesini iyileştirme için pazarladığı tüm masaüstü ve mobil performans, reklam ve analiz platformlarını tanımlar.

Tüm Sözleşmeler